خرید روغن کنجد خوراکی

دانه کنجد خوراکی به دلیل خاصیت و کیفیت بالا به عنوان ملکه دانه های روغنی شناخته شده است. این دانه های کنجد سر شار از ویتامین های گروهB، فیبر فراوان، آنتی اکسیدان، چربی های بسیار مفید است، که امروز این دانه را تبدیل به روغن کنجد خوراکی کرده اند، که خاصیت زیاد آن باعث شده خرید روغن کنجد بالا برود مصرف منظم روغن کنجد باعث کنترل قند خون، مبارزه با درد استخوان و آرتروز و همچنین کاهش کلسترول خون کمک بسیار فراوانی می کند.

روغن کنجد خوراکی از دانه خام کنجد که تخت فشار قرار می گیرد ساخته می شود و در آشپزی و پزشکی کاربر فراوانی دارد. این روغن کنجد دارای نقطه دود می باشد که بالای 420 درجه سانتی گراد است، این نقطه دود، روغن کنجد را در اغلب موارد مانند: پختن، اشپزی، سرخ کردن و سوخاری و غیره مورد استفاده قرار گرفته است. روغن کنجد خوراکی دارای ویتامین E است و این ویتامین باعث شده به محافظت سلول های مرده پوست و همچنین آسیب محیطی مانند: اشعه، سموم و همچنین آلودگی هوا محافظت می‌کند. یکی از ترکیبات بسیار مهم در روغن کنجد، ترکیبات فنولی می‌باشد که به روغن کنجد خاصیت ضد التهابی و آنتی اکسیدانی می دهد که شامل: Sesaminol ،Pinoresinol و غیره می شود. این روغن کنجد دارای اسید چرب ضروری است که شامل: پالمیتیک اسید، استئاریک، لینولئیک اسید است که مصرف این روغن باعث می شود پوست نرم و منعطف و همچنین پوست مرطوبی داشته باشید. روغن کنجد یکی از ده ها روغن مایع خوراکی است که در مصارف گوناگون استفاده می شود، این روغن‌ها به دلیل طبیعی بودن و خواص فوق العاده که دارد در موارد بسیار متنوعی از آن استفاده می شود.

امروزه به دلیل طیف گسترده ای از این روغن های گیاهی وجود دارد، اما روغن کنجد خوراکی در میان انبوهی از روغن ها خود را حفظ کرده. روغن کنجد یک روغن طبیعی است که هرچه این روغن‌ها طبیعی و سالم تر باشد خواص و کیفیت بیشتری دارد و افراد بیشتری آن روغن را برای مصرف شخصی خود انتخاب می کنند. روغن کنجد صدها یا شاید هم بیشتر، و هزاران سال قدمت دارد و در سالیان گذشته مورد استفاده عموم مردم بوده. از این رو می توان گفت که روغن کنجد خوراکی یکی از قدیمی ترین روغن ها برای خوراک و همچنین برای درمان، در میان همه ی روغن ها بوده و همچنین یکی از پر طرفدار ترین روغن در ایران محسوب شده. روغن کنجد به دو دسته تقسیم می شود که در ادامه مطلب به این دو مورد می پردازیم.

  • روغن کنجد بکر بودار: این روغن کنجد همان طور که گفته می شود، به دلیل بکر بودن و دست نخوردن و داشتن بوی کنجد در این روغن باعث شده که به آن روغن کنجد بودار گفته شود. استخراج این نوع روغن به صورتی است که هم بو و هم خواص خود را از دست نمی دهد.
  • روغن کنجد تسویه شده بی بو: این روغن برعکس روغن کنجد بکر است. یعنی بو و مزه کنجد از این روغن گرفته شده است، و همچنین خواص و فواید آن از بین رفته و از این رو به این روغن ها، روغن کنجد بی بو گفته می شود.

خرید روغن کنجد خوراکی

خرید روغن کنجد

خرید روغن کنجد همان طور که ابتدای متن گفته شد این روغن‌ کنجد خواص بالای دارد که خواص زیاد آن باعث شده بیشتر مردم این روغن کنجد را در لیست خرید خود قرار دهند. روغن کنجد انواع ویتامین ها و انواع چربی را در خود دارد و دارای کلسیم و منیزیم می باشد، که مصرف آن باعث شده به سلامت انسان و رفع انواع بیماری ها می شود. روغن کنجد به دلیل خالص بودن، قیمت بیشتری نسبت به روغن های دیگر دارد. روغن کنجد یک روغن بسیار طبیعی و سالم است که به آن مواد شیمیایی اضافه نشده است، بنابر این یکی از ویژگی های اصلی این روغن، سالم و طبیعی بودن آن است و برای کسانی که به سلامتی خود اهمیت ویژه می دهند مناسب است و همچنین برای کسانی که از مضرات روغن های کارخانجات و روغن صنعتی اطلاعاتی ندارند و به دنبال روغن سالم به عنوان جایگزین آن روغن ها هستند چه روغنی بهتر از روغن کنجد خوراکی. کسانی که بیماری قلبی دارند می توانند این روغن را به جای چربی های ناسالم و روغن های ناسالم جایگزین و مصرف کنند. به طور کلی روغن های ارگانیک خواص بسیار زیادی دارد که در ادامه مطالب به چند نمونه از این خواص ارگانیک روغن کنجد می پردازیم.

  • سلامتی قلب و بهبود فشار خون: یکی از خواص های این روغن کنجد این است که سرشار از منیزیم می باشد و می تواند از بیماری فشار خون جلوگیری و کمک کند و همچنین دانه های کنجد سرشار از ویتامین می باشد که می تواند به کاهش کلسترول کمک بسیار فراوان کند و این دو خاصیت در کنجد باعث شده به سلامت قلب نیز کمک بسیار فراوانی کند
  • زیبایی پوست و مو: روغن کنجد مقادیر بالای اسید ها و چربی ها می باشند که باعث شده مرطوب رسان خیلی عالی برای پوست های خشک باشد همچنین فواید روغن کنجد برای جلوگیری از پیری زودرس پوست، کمک به جوانسازی و همچنین به بافت های مرده پوست کمک بسیار فراوانی می کند و از این روغن کنجد برای ترمیم صدمات پوستی که ناشی از آفتاب سوختگی شده است استفاده می کنند. خواص بالای این روغن کنجد باعث شده مردم از این روغن کنجد برای موهای خشک خود استفاده کنند و مو های و نرم خوش حالت داشته باشند.
  • پیشگیری از سرطان: خواص دانه کنجد بسیار زیاد است که یکی از خواص های آن ضد سرطان بودن آن است و همچنین با داشتن منیزیم در دانه کنجد باعث شده خاصیت ضد سرطانی در این دانه های کنجد حاصل شود و از آن به عنوان یک داروی ضد سرطانی استفاده می شود.
  • کمک به درمان زخم ها و سوختگی: یکی از فواید روغن کنجد برای سلامت پوست این است، که به درمان سوختگی و زخم ها کمک می کند و استفاده از آن به درمان عفونت در جنگ جهانی اول بر می گردد. این روغن به درمان انواع مشکلات پوستی کمک بسیار زیادی کرده و همچنین باعث تولید کلاژن در زخم های پوستی شده به طور کلی این روغن اثربخشی بسیار بالایی دارد و به بهبود زخم و سوختگی به دلیل خاصیت ضد التهابی و آنتی اکسیدانی که در روغن کنجد دارد مرتبط است.